O sboru Kůrnice

Kdo jsme

Počátky sboru při kapli Svaté rodiny v Brně – Kohoutovicích sahají do 80 let minulého století, kdy se skupina mládeže připravující se na biřmování rozhodla přispět svými hlasy ke slavení liturgie.

Dnešní složení se formovalo v roce 1998 při zkouškách na primiční mši svatou kohoutovického rodáka Ondřeje Matuly SDB; tehdy se ke sboru mladých přidaly i dospělé ženy a většina z nich v zatím bezejmenném sboru zůstala.

V roce 2000 jsme se poprvé přihlásili na „Sborování“ – nesoutěžní přehlídku chrámových sborů pořádanou občanským sdružením Musica sacra. Bylo potřeba náš sbor pro přehlídku nějak pojmenovat. V té době chodilo na zkoušky asi 13 žen a dívek, ale pouze 1 muž. Název „Chrámový sbor Kohoutovice“ se nám zdál poněkud v rozporu s naším tehdejším repertoárem a protože je nám vlastní smysl pro humor, byl název Kůrnice na světě.

Počet členů byl během let značně proměnlivý. Kolísal mezi osmi a šestnácti. V posledních letech se radujeme z dvaceti i více zpěváků.

Rádi zpíváme české baroko – Adama Václava Michnu, Václava Karla Holana Rovenského, v rámci našich schopností také skladby od Petra Chaloupského, Zdeňka Pololáníka a Jaromíra Hniličky. Několikrát jsme sloužili při ekumenickém večeru modlitby se zpěvy z Taizé v kostele na Křenové. Zpěvy této francouzské komunity doprovázíme občas adoraci v Kohoutovicích.
A někdy také zařazujeme písničky s kytarou, abychom nezapomněli na staré časy:-)

Pokud se k nám chcete přidat, napište nám nebo se přijďte domluvit na naši nedělní zkoušku do Domku mezi 19 a 21h.
Přicházíme už od 18.45, abychom si stihli říct vše podstatné 🙂